deutsch czech
aktuality o nás nabídka Expedice foto a video kontakt FAQ

Rekreační trimaran Vuoksa-3

Rekreační trimaran Vuoksa-3 je určen pro plavbu po jezerech a velkých řekách. Oplachtění jednou hlavní plachtou je volně otočné kolem stěžně, což zaručuje bezpečnou plavbu při náhlém poryvu větru z jakékoliv strany. Plachta se ovládá jedinou otěží, což je vhodné pro začátečníky. Díky nosnosti hlavního trupu 360 kg nabalíte i na malou vyjížďku velký picknick. Běžná rychlost plavby je 7 km v hodině a v příznivých podmínkách je dosažitelná rychlost 20 km v hodině. Díky praktickému balení v batohu s bederním pásem a ve vaku s popruhem přes rameno, je vhodný i pro dlouhé cesty veřejnou dopravou a pěším pochodem. Snadno se vejde do kufru auta. Trimaran lze postupně doplnit a vybavit na expediční trimaran.

Střední trup je tvořen duralovou konstrukcí potaženou PVC pláštěm s tkaninou. Duralová kostra dává trupu pevný tvar s ostrou přídí a zádí, takže se dobře prořezává vodou. Boky středního trupu jsou vybaveny nafukovací komorou, která dodává trupu hladkost, ladnost a pozitivně ovlivňuje jeho hydrodynamiku.

Boční nafukovací trupy se při správném vyvážení nedotýkají hladiny a nesnižují rychlost lodi, ale při náhlém poryvu větru zabrání převrácení lodi.

Skládací trimaran Vuoksa-3 je standardně vybaven nohou ovládaným kormidlem. Je ovladatelný jedním člověkem.

Základní parametry:

Počet osob: 3

Rozměry trimaranu: délka 5,61m, šířka s plováky 2,5m, výška hlavního stěžně 4,6m

Rozměry plachet: hlavní plachta 3,5m2

Hmotnost: středního trupu 32 Kg, boční trupy s oplachtěním 12 Kg

Výtlak: 360 Kg

Přepravní rozměry: hlavní trup 1,2x0,4x0,25m a oplachtění 1,6x0,25x0,25m

Materiál: kostra duralová, potah PVC 900 g/m2, plachty Dacron 170g/m2

Cena rekreačního trimaranu        Vuoksa-3:   64 950 Kč
 
 
Cena samostatného oplachtění jako nástavba pro skládací kajak Vuoksa-3:   22 950 Kč
 
 

 

 

© 2009, ABAMI