deutsch czech
aktuality o nás nabídka Expedice foto a video kontakt FAQ

Korsika 2011

1, 2, 3, 4, 5, 6, << 7

Na parkoviště u menhirů dojeli při západu slunce. Během rychlého soumraku obešli skupinky menhirů a za světla měsíce, který byl den před úplňkem dorazili k dolmenu. Vyfotili svoje stíny, které v měsíčním světle vrhali na zadní stěnu dolmenu, když stáli před ním. Potom vstoupil Petr dovnitř a Zbyněk fotil. Náhle zůstal v údivu a suše sdělil že s fotkami je něco jinak. Fotografování zopakovali a výsledek je utvrdil, že tady je opravdu něco jinak.

Po prohlídce dolmenu nasedli do auta a vyrazili do průsmyku de Bavella. Na téměř prázdné parkoviště dorazili kolem třetí hodiny. Našli jsme si rovinku na spaní mezi borovicemi a zalehli do spacáků.

V sobotu ráno vyrazili na okružní túru ve skalách. Skály byly impozantní, výhledy nádherné, sluníčko vysilující, pěšina strmá, ovšem sil po týdenním dřepění v lodi proklatě málo.

Se všemi na cestě se zdravili „bonne journée“. Pozdravili se tak i s mladým párem, který je doběhl u rozcestníku. Mezi sebou se bavili tak potichu, že jim nebylo nerozumět, ale Petrovi to nedalo a zeptal jsem se česky „Odkud jste?“ Odpověděli bez váhání, že z Prostějova. Šli pak kus pospolu, ale měli po horách zřetelně víc naběháno než Petr, tak mu záhy zmizeli i se Zbyňkem z dohledu. Když se Petr dovlekl k autu, kde na něj Zbyněk už čekal, praskalo parkoviště ve švech. Asi po půl hodině se jim z něj podařilo vyjet směrem na Solenzaru. Cestou je ještě zdržela prasata pobíhající po silnici a krátké koupání v řece. Cestou do Bastie zastavili ještě na nákup suvenýrů a potom už rovnou do přístavu.

Obhlédli jej a vyrazili najít příhodné místo pro uvaření večeře před cestou. U moře se jim to nepovedlo, ale zase se jim podařilo nasbírat zralé plody opuncií.

Nakonec vařili a jedli na parkovišti mezi paneláky.

Po nalodění rychle zaujali místo v lodní restauraci, roztáhli spacáky a usnuli.

V neděli ráno je probudil lodní rozhlas chvíli před přistáním v Livornu. Sbalili spacáky a šli si stejně jako ostatní nasednout do auta. V okamžiku přistání všichni nastartovali a za chvíli už v dýmu nebyly vidět ani cedule upozorňující, že startovat se má až na pokyn obsluhy. Než se vykodrcali z lodi, tak se málem opět udusili. Po vylodění v 6:30 nabrali směr na Brno. Brno je přivítalo v19h. Tam si roztřídili zavazadla. Petr ty svoje přeložil k sobě do auta a vyrazil na Prahu.. Aby to všechno sepsal a mohl se těšit na nové výpravy.

1, 2, 3, 4, 5, 6, << 7

© 2009, ABAMI